Socket; 4mm banana; 24A; 1kV; white; gold-plated; PCB; -25÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SWEB 8094 AU / WS
Tootja: SCHÜTZINGER
Tootja tootekood: SWEB 8094 AU / WS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Socket; 4mm banana; 24A; 1kV; white; gold-plated; PCB; -25÷80°C
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -25...80°C |
| Connector | socket |
| Colour | white |
| Contact plating | gold-plated |
| Max. contact resistance | 10mΩ |
| Current rating | 24A |
| Rated voltage | 1kV |
| Conform to the norm | CAT III 1000V, EN 61010 |
| Insulator material | polyamide |