Wireless cutout power switch; IP20; 230VAC; 39x47x23mm; 2.4GHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SWITCHBOX V3
Tootja: BLEBOX
Tootja tootekood: SWITCHBOX V3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Wireless cutout power switch; IP20; 230VAC; 39x47x23mm; 2.4GHz
| Mounting | in housing, in mounting box |
| Supply voltage | 230V AC |
| IP rating | IP20 |
| Application | 1-phase motors, actuators control, LED lighting control, to transformers |
| Dimensions | 39x47x23mm |
| Frequency | 2.4GHz |
| Power consumption | 1W |
| Additional functions | control by mobile phone |
| Output | relay |
| Maximum power | 3.5kW |
| Number of outputs | 1 |
| Plating material | polyurethane |
| Control | wireless |
| Connection | crimped |
| Contact current max. | 16A |
| Operation mode | transmitter-receiver |