Wireless cutout power switch; for DIN rail mounting; 230VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SWITCHBOXD DIN
Tootja: BLEBOX
Tootja tootekood: SWITCHBOXD DIN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Wireless cutout power switch; for DIN rail mounting; 230VAC
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 230V AC |
| IP rating | IP20 |
| Application | 1-phase motors, actuators control, LED lighting control, to transformers |
| Frequency | 2.4GHz |
| Power consumption | 1W |
| Additional functions | control by mobile phone |
| Output | relay |
| Number of outputs | 2 |
| Plating material | ABS |
| Control | wireless |
| Connection | screw terminals |
| Contact current max. | 5A |
| Operation mode | transmitter-receiver |