Wireless cutout power switch; IP20; 230VAC; 40x48x20mm; 2.4GHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SWITCHBOXD
Tootja: BLEBOX
Tootja tootekood: SWITCHBOXD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Wireless cutout power switch; IP20; 230VAC; 40x48x20mm; 2.4GHz
| Mounting | in housing, in mounting box |
| Supply voltage | 230V AC |
| IP rating | IP20 |
| Application | 1-phase motors, actuators control, LED lighting control, to transformers |
| Dimensions | 40x48x20mm |
| Frequency | 2.4GHz |
| Power consumption | 1W |
| Additional functions | control by mobile phone |
| Output | relay |
| Maximum power | 2kW |
| Number of outputs | 2 |
| Plating material | polyurethane |
| Control | wireless |
| Connection | crimped |
| Contact current max. | 5A |
| Operation mode | transmitter-receiver |