IC: interface; RF transceiver; 1.8÷3.7VDC; SPI,UART; SMD; WQFN24
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SX1280IMLTRT
Tootja: SEMTECH
Tootja tootekood: SX1280IMLTRT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: interface; RF transceiver; 1.8÷3.7VDC; SPI,UART; SMD; WQFN24
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...3.7V DC |
| Case | WQFN24 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | SPI, UART |
| Frequency | 2.4GHz |
| Communictions protocol | LoRa |
| Kind of modulation | GFSK |
| Transmitter output power | 12.5dBm |
| Kind of integrated circuit | RF transceiver |