Contact; female; tinned; 0.08÷0.33mm2; 28AWG÷22AWG; XA; crimped
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SXA-001T-P0.6-3
Tootja: JST
Tootja tootekood: SXA-001T-P0.6
Spetsifikatsioon tootele Contact; female; tinned; 0.08÷0.33mm2; 28AWG÷22AWG; XA; crimped
| Contacts pitch | 2.5mm |
| Kind of package | cut from reel |
| Electrical mounting | crimped |
| Connector | contact |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | wire-board |
| Contact material | phosphor bronze |
| Current rating | 3A |
| Max. voltage | 250V |