Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 0.5A/120VAC; 1A/24VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SY-12W-K
Tootja: FUJITSU
Tootja tootekood: SY-12W-K
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 0.5A/120VAC; 1A/24VDC
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -30...90°C |
| Contact material | AgPd/Au 0,2μm |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body dimensions | 12.5x7.4x9.4mm |
| Mechanical durability | 5000000cycles |
| Switched voltage | ≤ 60V DC, ≤ 120V AC |
| Electrical life | 100000cycles |
| Switching capacity | 24W, 60VA |
| Coil resistance | 960Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 1A / 24V DC |
| Contact resistance | 100MΩ |
| AC contacts rating @R | 500mA / 120V AC |
| Contact current max. | 2A |
| Relay variant | signal, subminiature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 8.4V DC |
| Coil power consumption | 150mW |
| Operate time | 5ms |