Socket; 7A; 7A; 250VAC; Mounting: DIN; -40÷70°C; Uswitch: max.250VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SY4S-05C
Tootja: IDEC
Tootja tootekood: SY4S-05C
Spetsifikatsioon tootele Socket; 7A; 7A; 250VAC; Mounting: DIN; -40÷70°C; Uswitch: max.250VAC
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Number of pins | 14 |
| Switched voltage | ≤ 250V AC, ≤ 250V DC |
| Rated voltage | 250V AC |
| Electrical connection | screw terminals |
| AC contacts rating @R | 7A / 250V AC |
| Type of relays accessories | socket |
| Contact current max. | 7A |