Test needle; Operational spring compression: 4mm; 3A; Ø: 0.6mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
T-097 305 060 260 100A1102MO-G
Tootja: INGUN
Tootja tootekood: T-097 305 060 260 100A1102MO-G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Test needle; Operational spring compression: 4mm; 3A; Ø: 0.6mm
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Length | 30.5mm |
| Current rating | 3A |
| Tip diameter | 600µm |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 4mm |
| Maksimum spring compression | 5mm |
| Blade tip shape | rounded |