Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 10A; 24÷140VAC; on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TA1210
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: TA1210
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 10A; 24÷140VAC; on panel
| Mounting | on panel |
| Max. operating current | 10A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Series | T |
| Body dimensions | 44.5x57.3x22.6mm |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |