Timer; 15min÷24h; SPDT; 250VAC/16A; 220÷240VAC; screw,on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TACTIC 111.1
Tootja: GRÄSSLIN
Tootja tootekood: TACTIC 111.1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Timer; 15min÷24h; SPDT; 250VAC/16A; 220÷240VAC; screw,on panel
| Mounting | on panel, screw |
| Supply voltage | 220...240V AC |
| Operating temperature | -20...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Number of pins | 5 |
| Type of module | timer |
| Body dimensions | 72x80x55mm |
| Kind of output | SPDT |
| Counting range | 15min...24h |
| Counter operation modes | ON for the set interval |
| number of operation modes | 1 |