Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.025A/24VDC; SMT; 1.5N; 3.8x6mm
Kordarv:
2700.0
Minimum quantity:
2700.0
Tootekood:
TAEF-25K-V-T/R
Tootja: DIPTRONICS
Tootja tootekood: TAEF-25K-V-T/R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.025A/24VDC; SMT; 1.5N; 3.8x6mm
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Terminal pitch | 1.4x8mm |
| Electrical life | 200000cycles |
| Number of pieces on reel | 2700 |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.5N |
| Button shape | round |
| Button height | 2.5mm |