Module: regulator; thermocouple K; temperature; SPDT; TA; -10÷50°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TAS-B4RK6F
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: TAS-B4RK6F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; thermocouple K; temperature; SPDT; TA; -10÷50°C
| Mounting | on panel, socket |
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Body dimensions | 48x48x79.2mm |
| Kind of display used | analogue |
| Kind of input 1 | thermocouple |
| Kind of temperature sensor | thermocouple K |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | SPDT |
| Measuring unit | °F |
| The programming method | adjusting screw |
| Regulation for output 1 | ON-OFF, PID |