Tape: duct; W: 50mm; L: 50m; Thk: 0.26mm; silver; rubber; -20÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TAŚMA 3120 50MM/50M SREBRNA TKANINOWA
Tootja: SCAPA
Tootja tootekood: TAŚMA 3120 50MM/50M SREBRNA TKANINOWA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: duct; W: 50mm; L: 50m; Thk: 0.26mm; silver; rubber; -20÷80°C
| Operating temperature | -20...80°C |
| Colour | silver |
| Resistance to | water |
| Width | 50mm |
| Length | 50m |
| Tape application | general purpose, masking, packing, repairs, sealing |
| Type of tape | duct |
| Tape material | polyethylene coated cloth |
| Kind of adhesive | rubber |
| Tape features | bent or bolted does not lose its properties, can be broken using your hand, good adhesion to uneven surfaces, good tensile strength, high mechanical strength |
| Adhesion to steel | 4N/cm |
| Tensile strength | 48N/cm |