Tape: electrical insulating; W: 15mm; L: 10m; Thk: 0.15mm; black
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
TAŚMA 6022 15MM/10M CZARNA
Tootja: SCAPA
Tootja tootekood: TAŚMA 6022 15MM/10M CZARNA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 15mm; L: 10m; Thk: 0.15mm; black
| Operating temperature | 0...90°C |
| Colour | black |
| Width | 15mm |
| Length | 10m |
| Thickness | 150µm |
| Dielectric strength | 40kV/mm |
| Tape application | bundling, electrical insulation |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | soft PVC |
| Kind of adhesive | rubber |
| Tape features | high mechanical strength, self-extinguishing |
| Adhesion to steel | 1.8N/cm |
| Elongation at rupture | 170% |