IC: driver; H-bridge; brush motor controller; PWM; HSIP7-P-2.54A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TB6568KQ(O,8)
Tootja: TOSHIBA
Tootja tootekood: TB6568KQ(O,8)
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver; H-bridge; brush motor controller; PWM; HSIP7-P-2.54A
| Output current | 3A |
| Mounting | THT |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | PWM |
| Application | DC motors |
| Topology | H-bridge |
| Output voltage | 50V |
| Kind of integrated circuit | brush motor controller |