Driver; PWM controller,stepper motor controller; 4.5A; 8÷42V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TB6600HG
Tootja: TOSHIBA
Tootja tootekood: TB6600HG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; PWM controller,stepper motor controller; 4.5A; 8÷42V
| Output current | 4.5A |
| Mounting | THT |
| Case | SIP25 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Interface | PWM |
| Application | universal |
| Output voltage | 8...42V |
| Input voltage | 0...5.5V |
| Kind of integrated circuit | stepper motor controller |