Driver; PWM controller,brush motor controller; 1A; 15V; SSOP24
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TB6612FNG(O,C,8,EL
Tootja: TOSHIBA
Tootja tootekood: TB6612FNG(O,C,8,EL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; PWM controller,brush motor controller; 1A; 15V; SSOP24
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...5.5V DC |
| Case | SSOP24 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -20...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Interface | PWM |
| Application | DC motors |
| Topology | H-bridge |
| Output voltage | 15V |
| Kind of integrated circuit | brush motor controller |