IC: audio amplifier; Pout: 1.2W; 3÷14VDC; Ch: 1; Amp.class: B; DIP8
Kordarv:
20000.0
Minimum quantity:
20000.0
Tootekood:
TBA820ML-D08-T
Tootja: Unisonic Technologies Co., Ltd
Tootja tootekood: TBA820ML-D08-T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: audio amplifier; Pout: 1.2W; 3÷14VDC; Ch: 1; Amp.class: B; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Operating temperature | -20...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Impedance | 8Ω |
| Amplifier class | B |
| Output power | 1.2W |