Transistor: PNP; bipolar; 30V; 0.1A; 0.5W; TO92
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
TBC558A
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: TBC558A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 30V; 0.1A; 0.5W; TO92
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 500mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Current gain | 110...220 |