Driver; load switch,transistor array; 0.4A; 50V; Channels: 8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TBD62083AFNG(Z,EL)
Tootja: TOSHIBA
Tootja tootekood: TBD62083AFNG(Z,EL)
Spetsifikatsioon tootele Driver; load switch,transistor array; 0.4A; 50V; Channels: 8
| Output current | 400mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SSOP18 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 8 |
| Application | for inductive load |
| Output voltage | 50V |
| Input voltage | 0...25V |
| Kind of integrated circuit | transistor array |