Driver; load switch,transistor array; 0.25A; 50V; Channels: 7
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TBD62503AFG(Z,EL)
Tootja: TOSHIBA
Tootja tootekood: TBD62503AFG(Z,EL)
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; load switch,transistor array; 0.25A; 50V; Channels: 7
| Output current | 250mA |
| Mounting | THT |
| Case | SOP16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 7 |
| Application | for inductive load |
| Output voltage | 50V |
| Input voltage | 0...25V |
| Kind of integrated circuit | transistor array |