Transistor: NPN; bipolar; 250V; 0.5A; 0.8W; TO92
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
TBF422
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: TBF422
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 250V; 0.5A; 0.8W; TO92
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 800mW |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 60MHz |
| Collector-emitter voltage | 250V |