Three-phase bridge rectifier; Urmax: 800V; If: 25A; Ifsm: 400A; TBR
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TBR2508
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: TBR2508
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Three-phase bridge rectifier; Urmax: 800V; If: 25A; Ifsm: 400A; TBR
| Case | TBR |
| Kind of package | in-tray |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 25A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.26V |