Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1400V; If: 25A; Ifsm: 400A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TBR2514
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: TBR2514
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1400V; If: 25A; Ifsm: 400A
| Case | TBR |
| Kind of package | in-tray |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 1.4kV |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 25A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.26V |