Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.2kV; If: 35A; Ifsm: 400A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TBR3512-1
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: TBR3512
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.2kV; If: 35A; Ifsm: 400A
| Case | TBR |
| Kind of package | in-tray |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 35A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.19V |