Resistor: thin film; precise; SMD; 0603; 330Ω; 1/16W; ±0.1%
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
TC0225B3300TCC
Tootja: ROYAL OHM
Tootja tootekood: TC0225B3300TCC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thin film; precise; SMD; 0603; 330Ω; 1/16W; ±0.1%
| Mounting | SMD |
| Power | 62.5mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thin film |
| Operating voltage | 25V |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±0.1% |
| Case - mm | 1608 |
| Temperature coefficient | 25ppm/°C |
| Max. overload voltage | 50V |
| Kind of resistor | precise |