Resistor: thin film; SMD; 0402; 330Ω; 60mW; ±1%; TC; -55÷155°C
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
TC0225F3300TCC
Tootja: ROYALOHM
Tootja tootekood: TC0225F3300TCC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thin film; SMD; 0402; 330Ω; 60mW; ±1%; TC; -55÷155°C
| Mounting | SMD |
| Power | 60mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thin film |
| Operating voltage | 25V |
| Case - inch | 402 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±1% |
| Case - mm | 1005 |
| Temperature coefficient | 25ppm/°C |
| Max. overload voltage | 50V |