Connector: PCB terminal block; terminal; angled; Plating: tinned
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TC0303620000G
Tootja: AMPHENOL ANYTEK
Tootja tootekood: TC0303620000G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: PCB terminal block; terminal; angled; Plating: tinned
| Operating temperature | -40...115°C |
| Contacts pitch | 5mm |
| Electrical mounting | screw terminal, THT |
| Connector | terminal |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Colour | blue |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | PCB terminal block |
| Number of pins | 3 |
| Contact material | brass |
| Body material | thermoplastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 16A |
| Number of ways | 3 |
| Type of pin configuration | 1x3 |
| Spatial orientation | angled |