IC: Supervisor Integrated Circuit
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
TC1270ANRVCTTR
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: TC1270ANRVCTTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: Supervisor Integrated Circuit
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1...5.5V DC |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | Supervisor Integrated Circuit |
| Integrated circuit features | manual reset |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Threshold on-voltage | 2.63V |
| Kind of integrated circuit | power on reset monitor (PoR) |
| Kind of RESET output | open drain |
| Active logical level | low |