IC: driver; SO8; 500mA; Ch: 1; 4.5÷16V
Kordarv:
400.0
Minimum quantity:
400.0
Tootekood:
TC1410COA
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: TC1410COA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver; SO8; 500mA; Ch: 1; 4.5÷16V
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating voltage | 4.5...18V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Kind of output | inverting |
| Kind of integrated circuit | MOSFET gate driver |
| Impulse rise time | 25ns |
| Pulse fall time | 25ns |