Driver; MOSFET gate driver; 1.5A; Channels: 2; 4.5÷18V; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TC427CPA
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: TC427CPA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; MOSFET gate driver; 1.5A; Channels: 2; 4.5÷18V; DIP8
| Output current | 1.5A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating voltage | 4.5...18V |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Kind of output | non-inverting |
| Kind of integrated circuit | MOSFET gate driver |
| Impulse rise time | 25ns |
| Pulse fall time | 17ns |