Module: regulator; temperature; SPST-NO; OUT 2: SSR; on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TC4S-N2R
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: TC4S-N2R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; temperature; SPST-NO; OUT 2: SSR; on panel
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 24V AC, 24...48V DC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Body dimensions | 48x48x70.5mm |
| Kind of display used | LED |
| Additional functions | LED status indicator |
| Kind of temperature sensor | Cu50, Pt100, thermocouple J, thermocouple K, thermocouple L |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | SPST-NO |
| The programming method | foil keypad |
| Kind of output 2 | SSR |
| Input 1 properties | RTD, thermocouple |
| Display height 1 | 15mm |
| Regulation for output 1 | ON-OFF, P, PD, PI, PID |