Module: regulator; temperature; SPST-NO; OUT 2: SSR; SPST-NO
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TC4SP-14R
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: TC4SP-14R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; temperature; SPST-NO; OUT 2: SSR; SPST-NO
| Mounting | on panel, socket |
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Body dimensions | 48x48x70.5mm |
| Kind of display used | LED |
| Additional functions | LED status indicator |
| Kind of temperature sensor | Cu50, Pt100, thermocouple J, thermocouple K, thermocouple L |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | SPST-NO |
| The programming method | foil keypad |
| Kind of output 2 | SSR |
| Input 1 properties | RTD, thermocouple |
| Display height 1 | 15mm |
| Regulation for output 1 | ON-OFF, P, PD, PI, PID |