Driver; PWM controller; Channels: 1; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TC649BEPA
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: TC649BEPA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; PWM controller; Channels: 1; DIP8
| Output current | 5mA |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 3...5.5V DC |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | auto shutdown, External Temp Input, fan restart, fault detection |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Application | fans, motors |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |
| DC supplying current | 200µA |