Temperature sensor; RTD,logic output; -55÷135°C; SOT23-5; SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TC6504N015VCTTR
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: TC6504N015VCTTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Temperature sensor; RTD,logic output; -55÷135°C; SOT23-5; SMD
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | temperature sensor |
| Operating voltage | 2.7...5.5V |
| Kind of package | reel, tape |
| Temperature measuring range | -55...135°C |
| Kind of temperature sensor | logic output, RTD |
| Threshold temperature | 15°C |