IC: driver; PWM controller; MSOP8; Ch: 1; 2.8÷5.5VDC; 1°C; 25°C
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
TC651AEVUA
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: TC651AEVUA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver; PWM controller; MSOP8; Ch: 1; 2.8÷5.5VDC; 1°C; 25°C
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.8...5.5V DC |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | internal temperature sensor, over Temp Alert, Power Down Mode |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Application | fans, motors |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |
| DC supplying current | 50µA |
| Threshold temperature | 25°C |