Driver; PWM controller; Channels: 1; MSOP8; 1°C; 30°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TC652BFVUA
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: TC652BFVUA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; PWM controller; Channels: 1; MSOP8; 1°C; 30°C
| Output current | 5mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.8...5.5V DC |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | fault detection, internal temperature sensor, over Temp Alert |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Application | fans, motors |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |
| DC supplying current | 50µA |
| Threshold temperature | 30°C |