Integrated circuit: U/f, f/U converter; 10mA; 4÷7.5VDC; DIP14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TC9400CPD
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: TC9400CPD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Integrated circuit: U/f, f/U converter; 10mA; 4÷7.5VDC; DIP14
| Output current | 10mA |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 4...7.5V DC |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | U/f, f/U converter |
| Integrated circuit features | LPC |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Frequency | 100kHz |
| DC supplying current | 1.5mA |