IC: U/f, f/U converter; 10mA; 4÷7.5VDC; SO14; 0.05%; -40÷85°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TC9400EOD
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: TC9400EOD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: U/f, f/U converter; 10mA; 4÷7.5VDC; SO14; 0.05%; -40÷85°C
| Output current | 10mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4...7.5V DC |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | U/f, f/U converter |
| Integrated circuit features | LPC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Frequency | 100kHz |
| DC supplying current | 1.5mA |