Optocoupler, Transistor Output, 1 Channel, DIP, 6 Pins, 60 mA, 5 kV, 160 %
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TCDT1124
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: TCDT1124
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Optocoupler, Transistor Output, 1 Channel, DIP, 6 Pins, 60 mA, 5 kV, 160 %
| Mounting | THT |
| Case | DIP6 |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 6 |
| Max. off-state voltage | 5V |
| Turn-on time | 20µs |
| Insulation voltage | 5kV |
| Kind of output | transistor |
| Collector-emitter voltage | 70V |
| Turn-off time | 50µs |
| CTR@If | 160...320% @10mA |