Module: soft-start; Usup: 200÷480VAC; DIN; 24÷480VDC; 11kW; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TCI 25 200-480V AC
Tootja: DANFOSS
Tootja tootekood: TCI 25 200-480V AC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: soft-start; Usup: 200÷480VAC; DIN; 24÷480VDC; 11kW; IP20
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 200...480V AC |
| Operating temperature | 0...45°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 45x110x128.1mm |
| Additional functions | breaking of the static friction "kick-start", torque adjustment 0-85% |
| Electrical connection | screw terminals |
| Max motor power | 11kW |
| Starting/stopping time | 0.5...5s |