Supervisor Integrated Circuit; power on reset monitor (PoR)
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TCM809LENB713
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: TCM809LENB713
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Supervisor Integrated Circuit; power on reset monitor (PoR)
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1...5.5V DC |
| Case | SOT23-3 |
| Type of integrated circuit | Supervisor Integrated Circuit |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Threshold on-voltage | 4.5V |
| Quiescent current | 12µA |
| Kind of integrated circuit | power on reset monitor (PoR) |
| Kind of RESET output | push-pull |
| Active logical level | low |