Power breaker; Poles: 3; DIN,on panel; Inom: 100A; SUSOL TD; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TD100N FMU 100A 3P
Tootja: LS ELECTRIC
Tootja tootekood: TD100N FMU 100A 3P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power breaker; Poles: 3; DIN,on panel; Inom: 100A; SUSOL TD; IP20
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| IP rating | IP20 |
| Series | SUSOL TD |
| Max. operating voltage | 690V AC |
| Current rating | 100A |
| Type of protection | power breaker |
| Short circuit release | 1000A |
| Range of overcurrent release settings | 80...100A |
| Short circuit breaking capacity | 50kA |