Module; double series; 1.6kV; 190A; BG-PB34SB-1; Ufmax: 1.52V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TD190N16SOFHPSA2
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: TD190N16SOFHPSA2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module; double series; 1.6kV; 190A; BG-PB34SB-1; Ufmax: 1.52V
| Case | BG-PB34SB-1 |
| Electrical mounting | FASTON connectors, screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Max. load current | 190A |
| Gate current | 145mA |
| Max. forward impulse current | 5.2kA |
| Load current | 190A |
| Max. forward voltage | 1.52V |