Module; double series; 1.6kV; 250A; BG-PB50-1; Ufmax:1.5V; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TD250N16/25KOF
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module; double series; 1.6kV; 250A; BG-PB50-1; Ufmax:1.5V; screw
| Mounting | screw |
| Case | BG-PB50-1 |
| Electrical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Max. load current | 410A |
| Gate current | 200mA |
| Max. forward impulse current | 8kA |
| Load current | 250A |
| Max. forward voltage | 1.5V |
| Type of module | diode-thyristor |