Module; double series; 1.8kV; 251A; BG-PB50-1; Ufmax: 1.4V; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TD251N18KOF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: TD251N18KOF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module; double series; 1.8kV; 251A; BG-PB50-1; Ufmax: 1.4V; screw
| Case | BG-PB50-1 |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 1.8kV |
| Max. load current | 410A |
| Gate current | 200mA |
| Max. forward impulse current | 9.1kA |
| Load current | 251A |
| Max. forward voltage | 1.4V |