Driver; IGBT gate driver,MOSFET gate driver; 600mA; 5V; DIP16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TD310IN
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TD310IN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; IGBT gate driver,MOSFET gate driver; 600mA; 5V; DIP16
| Output current | 600mA |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 4...16V |
| Case | DIP16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Number of channels | 3 |
| Topology | push-pull |
| Output voltage | 5V |
| Kind of integrated circuit | IGBT gate driver, MOSFET gate driver |
| DC supplying current | 2mA |