Module; double series; 2kV; 310A; BG-PB60-1; Ufmax: 2.22V; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TD310N20KOF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: TD310N20KOF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module; double series; 2kV; 310A; BG-PB60-1; Ufmax: 2.22V; screw
| Case | BG-PB60-1 |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 2kV |
| Max. load current | 700A |
| Gate current | 250mA |
| Max. forward impulse current | 10kA |
| Load current | 310A |
| Max. forward voltage | 2.22V |