Module; double series; 1.6kV; 330A; BG-PB50AT-1; Ufmax: 1.28V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TD330N16KOFHPSA2
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: TD330N16KOFHPSA2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module; double series; 1.6kV; 330A; BG-PB50AT-1; Ufmax: 1.28V
| Case | BG-PB50AT-1 |
| Electrical mounting | FASTON connectors, screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Max. load current | 330A |
| Gate current | 200mA |
| Max. forward impulse current | 12.5kA |
| Load current | 330A |
| Max. forward voltage | 1.28V |